Arkiva e lajmeve
                   

EDHE DY PERSONA POZITIV ME KORONË NË BUJANOC

16. korrik 2020.

Bujanoc - Një infeksion koronavirus u konfirmua në dy banorë të tjerë të komunës së Bujanocit të mërkurën, raporton portalin e Bujanovaçke, duke iu referuar burimeve zyrtare të Shtëpisë së Shëndetit.

Një banor i Bujanocit (1964) dhe një banor i fshatit Zhbevac (1978) janë sëmur me KOVID-19.

Drejtoresha e Shtëpisë së Shëndetit Dr Lela Jovanoviq, deklaroi për këtë portal se pacientët kanë një "tablo klinike më të lehtë" dhe trajtohen në shtëpi.

Qendra Shëndetësore pret rezultatet e testeve për 37 raste të tjera të dyshimta.

Numri i përgjithshëm i pacientëve në komunën e Bujanocit që nga fillimi i epidemisë është tani 41.

Burimi: Vranje News dhe Trupi Koordinues