Arkiva e lajmeve
                   

NË KUFIRIN E PRESHEVËS KAPEN 21 KILOGRAM HEROINË

25. janar 2013.

Burimi: Jugpres / Preshevë – Në vendkalimin kufitar Preshevë mbërmjen e kaluar janë zbuluar më shumë se 21 kilogram heroin shtetasit  prej Turqije.

Droga ishte fshehur, u zbulua në një aksion të përbashkët me doganën dhe policinë në gomën rezervë të veturës tip Jeep, në hyrje të Sërbisë nga Maqedonia, vozitësi me nënshtetësi Turke.

Sasia e drogës e cila është konfiskuar është 21 kilogram e 152 gram, të paketuara në 39 paketime më të vogla, thuhet në njoftim.