Hyrja /
Arkiva e lajmeve
                   
20. prill 2022.

IGOR RAKOÇEVIQ MYSAFIR NË FESTIVALIN E MINI BASKETBOLLIT NË BUJANOC

Bujanoc-Beograd- Basketbollisti i njohur serb Igor Rakoçeviq konfirmoi pjesëmarrjen e tij në Festivalin e dhjetë jubilar Ndërkombëtar të Mini Basketbollit "Të ruajmë fëmijët", tha Nenad Stajiq, kryetar i OKK Play 017. Rakoçeviq do të marrë pjesë në Festivalin e Basketbollit të Bujanocit në ditën e fundit të turneut, të dielën më 8 maj.

19. prill 2022.

USHTRIA KA USHTRUAR NË CAQE NË GJUAJTJE AJRORE NË POLIGONIN NË BOROVC

Bujanoc-Beograd- Në poligonin “Borovac” tek Bujanoci pjesëtarët e Ushtrisë së Serbisë kanë kryer gjuajtje stërvitrore të caqeve në ajër, njofton Ministria e mbrojtjes.

19. prill 2022.

ZGJEDHJA PËR VEZËN MË TË BUKUR TË PASHKËVE

Bujanoc-Beograd- Shtëpia Kulturore e Bujanocit “Vuk Karaxhiq” edhe këtë vit organizon zgjedhjen e vezës më të bukur të pashkëve dhe punimin më të mirë të vizatuar në temën Pashkët.

18. prill 2022.

SË SHPEJTI SINJALIZUES DHE "POLICË TË SHTRIRË" NË RRUGËT AFËR ÇERDHËS NË BUJANOC

Bujanoc – Beograd – Në rrugët rreth çerdhes së fëmijëve në Bujanoc nuk ka “policë të shtrirë”, ndërsa nga Komuna e Bujanocit thonë se procedura e prokurimit publik është në vazhdim e sipër dhe se së shpejti do të vendoset sinjalistika.

18. prill 2022.

TËRNOCI I MADH FITON KAMPIONATIN: ISUFI PAS 12 RUNDEVE KAMPIONI BOTËRORI I BOKSIT NË KATEGORINË WBF

Bujanoc - Shefat Isufi, boksieri nga Tërnoci i Madh, është kampion i ri botëror në boks në kategorinë WBF.

15. prill 2022.

NXËNËSIT E “SEZAI SURROIT” NGA BUJANOCI MË TË MIRËT NË FIZIKË NË NIVEL QARKU, MIRËNJOHJE NGA ARIFI

Bujanoc-Beograd- Tre nxënës të Gjimnazit “Sezai Suroi” të Bujanocit, Ana Mustafa, Dren Aliu dhe Florent Latifi, fituan vendet e para në garën e fizikës për rrethin e Pçinjës në Vranjë . Për këtë sukses atyre iu ndanë mirënjohje nga Komuna e Bujanocit, të cilat ua dorëzoi kryetari i komunës, Nagip Arifi.

14. prill 2022.

NDRYSHIMI I PUSHTETIT NË PRESHEVË:SHQIPRIM ARIFI PËRSËRI KRYETAR I KOMUNËS SË PRESHEVËS

Bujanoc-Beograd- Shefi i Alternativës për ndryshim, Shqiprim Arifi është zgjedhur kryetar i komunës së Preshevës, pas shkarkimit të Ardita Sinanit (PVD) , nga ajo pozitë.

14. prill 2022.

FESTIVALI I MINI BASKETBOLLIT NGA DATA 6-8 MAJ NË BUJANOC

Bujanoc-Beograd- Festivali i dhjetë jubilar ndërkombëtar i mini basketbollit “Të shpëtojmë fëmijët” do të mbahet më 6, 7 dhe 8 maj në Pallatin e Sporteve të Bujanocit “Mlladost”. Në manifestimin më masiv në komunën e Bujanocit do të marrin pjesë fëmijë nga Serbia...

12. prill 2022.

ËSHTË MBAJTUR TAKIMI I PARË I GRUPIT TË POSAÇËM TË PUNËS PËR INTEGRIMIN E SHQIPTARËVE NË INSTITUCIONET SHTETËRORE

Beograd- Është formuar grupi i posaçëm punues për integrimin e shqiptarëve nga trojet e komunave të Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës në institucionet shtetërore dhe në takimin e parë janë diskutuar për planet, detyrat dhe fushëveprimin e këtij grupi punues.

5. prill 2022.

KA FILLUAR MUAJI I RAMAZANIT

Beograd – Agjërimi i ramazanit ka filluar më 02.prill dhe vazhdon deri më 02. maj 2022 në fund të muajit të agjërimit dhe festës së Fitër Bajramit.

«Претходна страна   Следећа страна»